31 березня: яке свято, іменини та прикмети дня

Всесвітній день резервного копіювання або День бекапу

Цього дня у світі відзначають жартівливе свято — День резервного копіювання, щоб нагадати людям про необхідність зберігати важливу інформацію на кількох носіях.

Всесвітній день резервного копіювання або День бекапу

Щорічно в останній день березня у світі відзначають День резервного копіювання (World Backup Day) або День бекапу. 31 березня прийнято зберігати дані зі своїх пристроїв на інших носіях. «Свято» носить швидше жартівливий характер. Вперше про нього заговорили у 2011 році. Згідно з головною версією, у одного з користувачів мережі зламався ноутбук. Чоловік ніде не зберігав копії даних, які записував на лептопі, тому раптово втратив результати трьох років роботи. Згодом він запропонував заснувати Міжнародний день резервного копіювання або бекапу, щоб уберегти інших від подібних помилок.

Користувачам ідея припала до душі, і вони створили цілий сайт на честь свята, де розмістили інструкції, як правильно робити бекап даних та дати «урочисту клятву робити резервну копію своїх важливих документів та цінних спогадів».

Відзначати День бекапу вирішили напередодні Дня дурня 1 квітня, щоб символічно нагадати користувачам електронних пристроїв «не бути дурнями» та створювати резервні копії важливих даних.

Католицький Великдень

У 2024 році віруючі західного обряду зустрічатимуть Великдень 31 березня. Свято встановили на честь воскресіння Ісуса Христа. Згідно з Євангелієм, він був розіп’ятий біля стін Єрусалиму і воскрес на третій день.

Великдень

Згідно з західним обрядом, перед Великоднем увечері в храмах запалюють благодатний вогонь. Він є символом світла, яке Божий син подарував людству. У віруючих західного обряду є особливий символ — Великодній кролик, який приносить у кожен дім із шоколадними солодощами та ховає їх вдома чи у дворі. Головна страва святкового столу — кролик, індичка чи курка.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобного Іпатія, єпископа.

За Юліанським календарем, 31 березня православна церква вшановує пам’ять святого Кирила Єрусалимського.

31 березня православна церква вшановує пам'ять святого Кирила Єрусалимського

Кирило народився близько 315 року у релігійній сім’ї. Юність він провів у палестинському монастирі, де вправлявся в аскезі. Пізніше став єпископом Єрусалиму. У 351 році за протиставлення аріанства святого Кирила вперше вигнали з єпископської кафедри. Він прожив дев’ять років у місті Тарсі, де народився святий Павло. Повернувшись до Єрусалиму, потрапив у немилість вдруге. Цього разу лише на кілька місяців. А з третього вигнання Кирило вже не повернувся.

День ангела 31 березня

Іменини за Новоюліанським календарем відзначають: Анна, Веніамін, Іван, Інокентій, Йосип.

Іменини за Юліанським календарем відзначають: Данило, Дмитро, Кирило, Наталя, Трохим.

Інші свята сьогодні

  • Азербайджан — День геноциду азербайджанців.
  • Гібралтар — День матері.
  • Мальта — День свободи. Цього дня у 1979 році закінчилася британська військова присутність на Мальті, що тривала 79 років.
  • Мексика — День тако.
  • Мікронезія — День культури та традицій.
  • СШАДень анестезіолога, День апельсинів та лимонів.
  • Туркменістан — День працівників хімічної промисловості.

Народні прикмети та традиції на 31 березня

Традиції:

У цей період із теплих країв починають повертатися лебеді. У народі вважали, що побачити лебедя 31 березня — щасливий знак.

Підписуйся на наш Telegram канал

Прикмети:

Якщо на луках розпустилися квіти мати-й-мачухи, то квітень буде теплим.
З’явилися комарі — погода буде теплою та сонячною.

Що не можна робити у цей день

Стригти волосся і нігті — до дрібних невдач.

Варто усвідомлено підійти до витрат і не витрачати надто великі суми, щоб не опинитися у боргах до кінця року.

Похід у гості варто відкласти.

Знакові та пам’ятні події 31 березня

У 1889 році в Парижі відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі. Спочатку вона замислювалася як тимчасова споруда та служила вхідною аркою паризької Всесвітньої виставки. Через 20 років конструкцію планували знести, проте не стали цього робити через рідіоантени на маківці. Ну а згодом 300-метрова вежа стала одним із символів французької столиці.

Ейфелеву вежу планували знести через 20 років після створення
Ейфелеву вежу планували знести через 20 років після створення

Протягом понад 40 років після відкриття Ейфелева вежа була найвищою спорудою у світі, майже вдвічі вищою за найвищі будівлі того часу — піраміди Хеопса, Кельнського та Ульмського соборів. Однак у 1930 році її перевершив Крайслер Білдінг у Нью-Йорку, висота якого складає 320 метрів.

У 1901 році в Німеччині випустили перший автомобіль «Мерседес». Машину створив Вільгельм Майбах для компанії Motoren Gesellschaft Готліба Даймлера. Транспортний засіб поклав початок династії, яка згодом стала називатися «Мерседесом» на честь дочки Даймлера.

У 1922 році режисер і драматург Лесь Курбас створив у Києві студію-театр «Березіль», яка стала флагманом модернізму в українському театральному мистецтві. Першу виставу «Березоля» показали восени. До 1926 року театр працював у Києві, а з 1926-го по 1933-й — у Харкові. Будівля, в якій колись ставив постановки сам Курбас, знаходиться на одній із центральних вулиць міста — Сумській. Зараз театр має назву Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка.

У 1967 році під час концерту в лондонському Фінсбері-Парку американський гітарист-віртуоз Джімі Хендрікс вперше спалив свою гітару. Подейкують, що це сталося випадково через коротке замикання проводки. При цьому на публіку це справило настільки сильне враження,що на наступних концертах Джімі повторював трюк навмисно.

Джімі Хендрікс спалює гітару
Джімі Хендрікс спалює гітару

У 1999 році на екрани вийшов культовий науково-фантастичний бойовик «Матриця», знятий братами Вачовські. Фільм отримав чотири нагороди американської кіноакадемії «Оскар».

Хто народився цього дня

1882 — Корній Чуковський (справжнє ім’я Микола Корнійчуков), дитячий письменник, критик, літературознавець, перекладач.

1943 — Крістофер Уокен, американський актор, лауреат премії «Оскар». Знявся у сотні фільмів. Найчастіше грав негативних персонажів, кримінальних геніїв, зловісних містичних особистостей. У його фільмографії: «Сонна лощина» (1999), «Чим зайнятися мерцю в Денвері» (1995), «Бетмен повертається» (1992), «Вид на вбивство» (1985).

1954 — Лайма Вайкуле, латвійська співачка.

1971 — Юен Макгрегор, шотландський актор, лауреат «Золотого глобуса та двох премій BAFTA. Знімався у фільмах «Зоряні війни: Скайуокер. Схід» (2019), «Крістофер Робін» (2018), «Мордекай» (2015), «Ангели та демони» (2009), «На голці» (1996).

Юен Макгрегор, шотландський актор
Юен Макгрегор

1982 — Хлоя Чжао, американський кінорежисер, сценаристка, продюсерка, лауреатка премій «Оскар» та «Золотий глобус». Зняла фільми «Земля кочівників» (2020), «Пісні, яким мене навчили брати» (2015).

1984 — Мартінс Дукурс, латвійський скелетоніст, шестиразовий чемпіон світу, 12-разовий чемпіон Європи.

1996 — Лайза Коші, американська актриса, відеоблогерка та гумористка.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.