16 березня: яке свято, іменини та прикмети дня

Іменини цього дня відзначають Михайло та Марта. А за народними прикметами, не можна позичати гроші та ходити до лісу.
- День панди
- День без селфі
- Яке православне (церковне) свято сьогодні
- День ангела 16 березня
- Інші свята сьогодні
- Народні прикмети та традиції на 16 березня
- Що не можна робити у цей день
- Знакові та пам’ятні події 16 березня
- Хто народився цього дня
День панди
Щорічно 16 березня у деяких країнах світу відзначають День панди, яка є предметом національної гордості Китаю. Ведмеді панди відіграють важливу роль в екосистемі бамбукових лісів Китаю, поширюючи насіння і, тим самим, вирощуючи нову рослинність, яка служить як людям, так і тваринам. Багато китайців вважають, що панди приносять удачу.
За даними на 2019 рік, у дикій природі залишилося менше 2000 панд. Причини скорочення популяції: втрата довкілля, розвиток сільського господарства, полювання на хутрових звірів.
У дикій природі панди живуть від 15 до 20 років, але в неволі вони можуть прожити й довше.
День без селфі
Окрім того, 16 березня відзначають День без селфі. Цікаво, що дата припадає на день народження розробника Філіпа Кана, який створив перший телефон із можливістю миттєво передавати зображення.

Сучасний світ неможливо уявити без селфі, адже кожна людина зі смартфоном у руках робить десятки знімків себе коханої у різних позах, ракурсах та на різних фонах. Всі ці знімки нескінченним потоком завантажують у соціальні мережі. Якщо захоплення селфі стає надмірним, то з простої розваги чи способу самопрезентації перетворюється на залежність і може становити загрозу життю, оскільки заради ефектного знімку деякі екстремали готові позувати на краю глибокого урвища.
Дослідження американських вчених довели, що велика кількість селфі в акаунті користувачі мережі часто сприймають негативно. Більшість вважають нескінченні селфі свідченням егоцентризму та самозакоханості. Селфіманія погано впливає і на характер людини, оскільки у таких користувачів настрій часто залежить від чужої думки та коментарів у мережі.
Яке православне (церковне) свято сьогодні
16 березня православна церква вшановує пам’ять мучеників Євтропія, Клеоніка та Василіска, які постраждали за християнську віру в місті Амасії Понтійській (сучасна Туреччина).

Брати Євтропій та Клеонік, а також Василіск своїми проповідями залучили до християнства багатьох язичників. За це їх жорстоко побили, перетворивши тіла на суцільну рану. Святих поливали гарячою смолою, рвали тіла залізними гачками, а рани обробляли гірчицею, змішаною з оцтом і сіллю, але святі стійко перенесли тортури і не зреклися своїх поглядів. В результаті язичники розіп’яли Євтропія та Клеоніка. Василіска через два місяці ув’язнення обезголовили, а тіло кинули в річку.
День ангела 16 березня
Іменини у цей день відзначають: Марта, Михайло, Севастьян.
Інші свята сьогодні
- Казахстан — День республіканської гвардії.
- США — День свободи інформації.
Народні прикмети та традиції на 16 березня
Традиції:
В давнину дівчата проводили особливий ритуал, щоб зберегти красу та молодість. До сходу сонця вони намагалися вмиватися водою, в яку напередодні клали яйце чи срібний предмет. За повір’ям, це забезпечувало красою на цілий рік.
Підписуйся на наш Telegram канал
Прикмети:
Ворони купаються у снігу — до ясної погоди.
Приліт шпаків віщує багатий урожай зернових.
Гуси високо летять — до повноводдя, якщо низько — води буде мало.
Що не можна робити у цей день
Рекомендують утриматися від походу в ліс, оскільки в цей час після зимової сплячки прокидаються ведмеді. Щоб не зустрітися нгенароком з голодною твариною, найкраще обмежити пересування.
Після заходу сонця не варто викидати сміття, щоб не винести з дому достаток та добробут.
Також не рекомендують давати в борг, оскільки гроші підуть без повернення.
Будь-які хірургічні втручання у цей день найкраще відкласти.
Знакові та пам’ятні події 16 березня
У 1907 році на виборах до фінського парламенту вперше брали участь жінки. Вони отримали 19 із 200 депутатських місць.
У 1926 році в американському місті Оберні інженер-фізик Роберт Годдард провів успішне випробування першої у світі ракети на рідкому паливі. Надихнувшись романом Герберта Уеллса «Війна світів», більшу частину досліджень Годдард присвятив розробці математичних теорій ракетного палива і теоретичному обґрунтуванню того, що ракетний двигун може розвивати достатню тягу для польоту в космос. У день випробувань, ракета, що важила трохи менше п’яти кілограм разом із паливом, яке являло собою рідкий кисень, змішаний із бензином, піднялася на висоту 12,5 метрів всього за дві з половиною секунди. Після цього вона пролетіла горизонталлю 56 метрів. Цей нетривалий політ став першим гігантським кроком у ракетобудуванні.

У 1952 році в місті Чілаос на острові Реюньйон (Маскаренські острови в Індійському океані) випала рекордна кількість опадів. Усього за добу там випало 1870 мм (7554 тонни води на один акр).
У 1978 році біля французького узбережжя розколовся навпіл американський танкер «Amoco Cadiz», який перевозив 250 тисяч тонн сирої нафти.

Внаслідок аварії 240 кілометрів узбережжя Бретані постраждали від вилитої в море нафти, загинули близько 20 тисяч птахів та 9 тисяч тонн устриць. Щоб очистити воду від «чорного золота», узбережжя посипали тальком. Змішуючись з нафтою, тальк перетворювався на грудки, які прибирали за допомогою граблів. Це найбільша екологічна катастрофа, спричинена транспортним засобом.
16 березня 2014 року у Криму розпочався так званий «референдум», після якого Російська Федерація офіційно окупувала півострів. Жодна з цивілізованих країн світової спільноти не визнала голосування законним волевиявленням народу.
Хто народився цього дня
1936 — Реймонд Ваган Дамадьян, американський лікар і фізик вірменського походження, винахідник магнітно-резонансної томографії (МРТ).
1941 — Бернардо Бертолуччі, італійський кінорежисер, драматург і поет. Зняв фільми «Останній імператор» (1987), «Останнє танго в Парижі» (1972), «Конформіст» (1970).
1964 — Гор Вербінскі, американський кінорежисер і сценарист. Найбільш відомий як режисер перших трьох фільмів саги «Пірати Карибського моря» (2003, 2006, 2007), а також мультфільму «Ранго» (2011).
1986 — Олександра Даддаріо, американська актриса. Знімалася у фільмах «Пристрасть, кохання та стволи» (2021), «Рятувальники Малібу» (2017), «Техаська різанина бензопилою 3D» (2013).

1993 — Джеффрі Хогланд, нідерландський велогонщик, олімпійський чемпіон (2020), багаторазовий чемпіон світу.