7 лютого: яке свято, іменини та прикмети дня

День масажиста

Цього дня професійне свято в Україні відзначають масажисти. А за народними прикметами, варто зробити якнайбільше добрих справ, а ось хвалитися цим не потрібно.

День масажиста в Україні

7 лютого в Україні професійне свято відзначають масажисти. В офіційному календарі свято з’явилось у 2018 році з подачі Всеукраїнського об’єднання фахівців масажу. Головна мета заходу — привітати всіх, хто займається цією непростою, але корисною справою.

Цікаво, що перші масажисти та техніки масажу з’явилися в Індії та Китаї задовго до нашої ери. А ось в сучасній Україні перших масажистів почали готувати в Одесі та Харкові.

День відправки листівок друзям

День відправки листівок друзям

Щороку 7 лютого у світі відзначають незвичайне свято — День відправки листівок друзям. Цього дня можна надіслати миле паперове привітання близьким.

Цікаво, що перші послання почали надсилати ще у Стародавньому Китаї. У Середньовіччі були популярні вітальні листівки та запрошення, за допомогою яких кликали на світські заходи та раути. У наш час велику популярність набули електронні листівки у месенджерах. Однак раз на рік можна згадати про давню традицію та відправити кумедну паперову листівку звичайною поштою.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують памʼять святого преподобного Партенія, єпископа Лампсакійського.

За Юліанським календарем, 7 лютого православна церква вшановує пам’ять святителя Григорія Богослова.

7 лютого православна церква вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова

Григорій народився у місті Аріанзе (південна Кападокія) близько 329 року. Його батьки були благочестиві і знатні християни, тому з народження хлопчика виховували з любов’ю до Христа. В юності Григорій пообіцяв прийняти обітницю чистоти та цнотливості, для цього вирушив навчатися до Афін, де зустрівся з Василем Великим. Коли останній помер, Григорій вирушив до Константинополя. Там він боровся з єрессю, яка заперечувала Божество Святого Духа.

Пізніше Григорій Богослов став Патріархом Константинопольським. Однак рішення II Вселенського Собору викликало невдоволення з боку єпископів Македонії та Єгипту. Тому Григорій вирішив залишити Константинополь і повернувся до рідного міста, де зайнявся чернечими справами. Помер Григорій Богослов 25 січня 389 року.

День ангела 7 лютого

Іменини за Новоюліанським календарем відзначають: Олександр, Олексій, Петро.

Іменини за Юліанським календарем відзначають: Анатолій, Борис, Василь, Віталій, Володимир, Григорій, Дмитро, Олександр, Петро.

Інші свята сьогодні

  • Гренада — День Незалежності.
  • Ірландія — День святого Мела (християнський місіонер, єпископ, один з найбільш шанованих святих серед ірландських католиків).
  • США — День троянди, День балету.
  • Японія — День північних територій.

Народні прикмети та традиції на 7 лютого

Традиції:

У народі вважали, що в цей день потрібно робити добрі справи. Наші пращури вірили, що сказане в цей день неодмінно здійсниться, тому дуже обачно ставилися до власних слів.

Підписуйся на наш Telegram канал

Прикмети:

Пролите в цей день молоко сповіщає про гарну звістку.
Якщо випало багато снігу, незабаром прийде весна.
Птахи голосно співають — до похолодання.

Що не можна робити у цей день

Не ображайтеся на рідних через дрібниці.

Стрижку варто перенести на інший день.

Знакові та пам’ятні події 7 лютого

У 1907 році під час боротьби за надання жінкам виборчих прав у Великій Британії Національна спілка жіночих товариств організувала в Лондоні масову ходу. Протест увійшов до історії як «Марш бруду». Справа в тому, що більше 3000 жінок йшли в холод і дощ розбитими вулицями столиці Британії — Гайд-парком до Ексетер-Холла, щоб відстояти власні права.

У 1984 році американський астронавт Брюс Маккендлес, командир корабля Challenger, став першою людиною, яка вийшла у відкритий космос без страхувального пристрою. Під час польоту за допомогою спеціального апарату на реактивній тязі він залишив корабель і рухався навколо нього у відкритому космосі на відстані до 100 метрів.

Брюс МакКендлес у відкритому космосі
Брюс МакКендлес у відкритому космосі

Апарат вагою 136 кілограмів одягався як рюкзак і дозволяв переміщатися в просторі зі швидкістю до двох кілометрів на годину. Після півторагодинного випробування Маккендес повернувся на борт «Челленджера».

Хто народився цього дня

1885 — Сінклер Льюїс, американський письменник, лауреат Нобелівської премії (1930). Написав романи «У нас це неможливо» (1935), «Капкан» (1926).

1954 — Дітер Болен, німецький музикант, продюсер, композитор, засновник та учасник «Modern Talking» і «Blue System».

1955 — Мігель Феррер, американський актор. Знімався у серіалі «Твін Пікс», а також фільмах «Кур’єр» (2012) та «Робокоп» (1987).

1978 — Ештон Кутчер, американський актор, ведучий, продюсер. Знімався у фільмах «Помста» (2022), «Джобс: Імперія спокуси» (2013), «Одного разу у Вегасі» (2008), «Ефект метелика» (2004).

Ештон Кутчер, американський актор, ведучий, продюсер
Ештон Кутчер

1999 — Беа Міллер, американська співачка, авторка пісень та актриса. Учасниця другого сезону американського шоу The X Factor, після якого підписала контракт одразу із двома музичними лейблами.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.