6 березня: яке свято, іменини та прикмети дня

День стоматолога

Професійне свято цього дня відзначають стоматологи. За народною традицією, варто навести в домі порядок, а от поливати і садити рослини не рекомендують.

Міжнародний день дантиста

Щороку 6 березня у багатьох країнах відзначають Міжнародний день дантиста (International Dentist Day) або День стоматолога. Дату обрали невипадково. Саме цього дня у 1790 році винайшли стоматологічний бір, за допомогою якого зубні лікарі лікують зуби та дарують нам сліпучу усмішку. Спочатку свято відзначали лише в США, але згодом воно поширилося і на інші країни.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять 42 мучеників із міста Амморея, а також Костянтина та його матері Олени.

За Юліанським календарем, 6 березня православна церква вшановує пам’ять преподобного Тимофія, відомого як самітник.

6 березня православна церква вшановує пам'ять преподобного Тимофія

Преподобний Тимофій був родом з Італії, де мешкав у VIII столітті. Працював у монастирі на горі Олімп. За свою віру і служіння Богу отримав дар зцілення хвороб. Багато років преподобний провів на самоті та в постійній молитві. Помер у глибокій старості у 795 році.

День ангела 6 березня

Іменини за Новоюліанським календарем відзначають: Аркадій, Ілона, Костянтин, Максим, Олена, Теодор, Федір, Юліан.

Іменини за Юліанським календарем відзначають: Георгій, Григорій, Данило, Єгор, Захар, Іван, Костянтин, Олександр, Ольга, Остап, Павло, Тимофій, Ян.

Інші свята сьогодні

  • Гана — День незалежності.
  • Косово — День пам’яті та поваги ветеранів.
  • Монголія — День друку.
  • США — День сукні, День заморожених харчових продуктів, День чізкейку з білим шоколадом.

Народні прикмети та традиції на 6 березня

Традиції:

На початку весни нащі пращури намагалися навести в домі лад і позбутися всіх зламаних та непотрібних речей, щоб очистити житло від накопиченої негативної енергії. Господині цього дня ретельно вимітали будинки та двори.

Вважається, що всі розпочаті цього дня справи варто довести до кінця. Також рекомендують більше часу провести на свіжому повітрі.

Існує повір’я, згідно з яким у ніч проти 6 березня сняться пророчі сни. Окрім того, цього дня можна сміливо вирушати на шопінг, оскільки куплене взуття прослужить довго. А от нижню білизну цього дня купувати не радять.

Підписуйся на наш Telegram канал

Прикмети:

Якщо вже прилетіли ластівки, то незабаром потеплішає.

Що не можна робити у цей день

Не рекомендують висаджувати нові рослини та поливати будь-яку рослинність. Вважається, що це завадить гарному росту.

Знакові та пам’ятні події 6 березня

У 1899 році німецький хімік Фелікс Гоффманн отримав патент на аспірин. Півтора року він намагався створити ліки для власного батька, який страждав на ревматизм, і відкрив лікувальні властивості ацетилсаліцилової кислоти.

У 1902 році брати-іспанці Падрос та Хуліан Паласіоси заснували спортивний клуб Madrid Football Club. Через 18 років король Іспанії Альфонс XIII вшанував його титулом «королівський», що іспанською звучить як Real. Звідси сучасна назва клубу — Real Madrid. У 2000 році за рейтингом ФІФА його назвали найкращим футбольним клубом XX століття.

«Реал Мадрид» зразка 1905 року
«Реал Мадрид» зразка 1905 року

У 1939 році в Києві відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Збирати гроші на встановлення монумента почали ще на початку ХХ століття, проте Перша світова війна завадила планам і пам’ятник Кобзарю з’явився лише через 16 років після її закінчення. Спочатку монумент хотіли встановити на Михайлівській площі, потім на Петропавлівській алеї (за Мостом поцілунків). Перший варіант викликав суперечки, а другий забракували через можливі зсуви. У результаті пам’ятник вирішили поставити перед будинком Київського національного університету, де свого часу працював Шевченко.

Пам'ятник Тарасу Шевченку у Києві
Пам’ятник Тарасу Шевченку у Києві

Скульптором монумента став Матвій Манізер, архітектором — Євген Левінсон. До речі, Манізер був автором і харківського пам’ятника українському поетові, відкритому у березні 1935 року. Скульптор згадував, що спочатку створив зовсім інший монумент, проте політбюро розкритикувало роботу. У результаті пам’ятнику Шевченку у Києві схилили голову та заклали руки за спину. У такій «покірній» позі він стоїть досі.

У 1992 році в день народження італійського скульптора Мікеланджело Буонаротті тисячі комп’ютерів у всьому світі стали жертвами нового масового вірусу Мікеланджело. Він знищив інформацію на жорстких та гнучких дисках. Збитки від активізації вірусу оцінили у мільярд доларів.

У 2003 році Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України». Відповідно до нього урочисті заходи загальнодержавного значення повинні обов’язково починатися та закінчуватися виконанням Державного гімну України.

Хто народився цього дня

1909 — Станіслав Єжи Лец, польський сатирик та поет.

1926 — Анджей Вайда, польський режисер театру та кіно. Зняв фільми «Катинь» (2007), «Вирок Франтішеку Клосу» (2000), «Кохання в Німеччині» (1983).

1927 — Габріель Гарсіа Маркес, колумбійський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури (1982). Написував романи «Кохання під час холери» (1985), «Сто років самотності» (1967), «Проклятий час» (1962), а також повість «Полковнику ніхто не пише» (1961).

1946 — Девід Гілмор, британський композитор, гітарист, співак, один з лідерів рок-групи Pink Floyd.

1972 — Шакіл О’Ніл, американський баскетболіст, реп-виконавець, актор, олімпійський чемпіон (1996).

Шакіл О'Ніл, американський баскетболіст
Шакіл О’Ніл

1977 — Йоргос Карагуніс, грецький футболіст, півзахисник, рекордсмен за кількістю ігор за національну збірну (139).

1984 — Лейла Бехті, французька актриса кіно та телебачення. Знімалася у фільмах «Ідеальна няня» (2019), «Джерело» (2011), «Париж, я люблю тебе» (2006).

1995 — Розі Дей, англійська актриса. Найбільш відома своїми ролями в серіалах «Книгарня Блека» та «Покидьки».

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.