18 лютого: яке свято, іменини та прикмети дня

День пельменів

У світі відзначають День пельменів та День народження батарейки. А у народі по снігу визначають, яким буде майбутнє літо.

День пельменів

18 лютого у багатьох країнах світу відзначають День пельменів. Дослідники вважають, що перші пельмені почали готувати у Китаї. У китайській кухні є традиційна страва «цзяо-цзи», яка нагадує відомі в наш час пельмені. У XIII столітті разом із монгольськими завойовниками пельмені розпочали подорож світом.

На той час це була страва для урочистих випадків. Пельмені подавали на весілля та хрестини, а символізували вони достаток та багатство. У наш час пельмені стали дуже прозаїчною їжею, яку продають у вигляді напівфабрикатів і з великими статками вони вже не асоціюються, зате сильно рятують, коли потрібно приготувати швидку та ситну вечерю.

Кулінари навчилися готувати також швидкі ліниві пельмені, для яких не потрібно вирізати кружечки тіста, а достатньо приготувати рулет з улюбленою начинкою і нарізати на порційні шматочки.

День батарейки

18 лютого відзначають День батарейки. Справа в тому, що в 1745 році народився італійський вчений-фізик, один з основоположників вчення про електрику, хімік і фізіолог Алессандро Вольта. Його ім’я не просто міцно увійшло у світ науки, а й служить найменуванням одиниці виміру електричної напруги — вольт. Частиною його експериментів та відкриттів стала робота над першим у світі гальванічним елементом, який отримав назву Вольтового стовпа.

День батарейки

У 1800 році Вольта помістив два різнорідних металу (пластини міді і цинку) в кислоту і зробив відкриття, що стало прообразом сучасних батарей. З того часу винахід італійського фізика набув великого поширення.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять святого Льва, Папи Римського.

За Юліанським календарем, 18 лютого православна церква вшановує пам’ять святої мучениці Агафії.

18 лютого православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Агафії

Агафія народилася в Палермо в багатій, знатній родині. З дитинства вона відрізнялася тим, що вміла бачити в людях добре та погане. Під час гонінь на християн, сенатор-язичник наказав воїнам привести Агафію і намагався умовити її зректися віри. Коли ж дівчина відмовилася, то її засудили до жорстоких тортур. Згідно з переказами, увечері після катувань до неї прийшов апостол Петро і загоїв усі рани. Коли вранці сенатор побачив дівчину неушкодженою, дуже розлютився і наказав продовжити тортури. Того ж дня у місті стався сильний землетрус. Жителі вирішили, що накликали на себе лихо знущання над Агафією. Її відвели до в’язниці, де вона мирно померла.

За рік після її смерті прокинувся вулкан Етна. Місцеві жителі злякалися та кинулися до могили Агафії. Взявши з труни її одяг, вони намагалися захистити себе. Після цього виверження припинилося. З того часу святу мученицю Агафію вважають захисницею від пожеж.

День ангела 18 лютого

Іменини за Новоюліанським календарем відзначають: Василь, Віктор, Володимир, Вольдемар, Кузьма, Лев, Павло.

Іменини за Юліанським календарем відзначають: Антон, Василиса, Макар, Михайло, Олександра.

Інші свята сьогодні

Народні прикмети та традиції на 18 лютого

Традиції:

Наші пращури вважали, що у цей день по двору ходить нечиста сила, яка шкодить великій рогатій худобі. Щоб відігнати її, намагалися переорати всі шляхи, що ведуть до села. В давнину вірили, що нечисть не зможе подолати борозну.

Підписуйся на наш Telegram канал

Прикмети:

Морозний день обіцяє ранню та теплу весну.
День без снігу віщує посушливе літо.

Що не можна робити у цей день

Не можна сваритися та конфліктувати з рідними.

Не рекомендують сидіти у безладі, тому напередодні в домі варто влаштувати прибирання.

Не слід переїдати та зловживати алкоголем.

Знакові та пам’ятні події 18 лютого

У 1911 році в Індії відбувся перший в історії поштовий авіарейс. Цього дня пілот Анрі Піке доставив 6500 листів та 250 листівок з Аллахабада до Нейні, пролетівши 13 км. На замовлення уряду Індії виготовили спеціальний штемпель із написом: «First aerial post. U. P. Exhibition. Allahabad. 1911» («Перша повітряна пошта. Об’єднана національна виставка. Аллахабад. 1911»).

Перша доставка авіапошти у світі
Перша доставка авіапошти у світі

На штемпелі зображено силует біплана, що летить, над горами Азії. Кліше знищили одразу після приземлення літака. Сьогодні 18 лютого вважається днем народження авіапошти.

У 1929 році Американська Академія кіномистецтв, заснована 1927 року, оголосила перших лауреатів нагород Академії. Номінантами стали стрічки, зняті у 1927-28 роках. Найкращим визнали фільм «Крила», найкращим режисером став Френк Борзаг («Сьоме небо»), а Еміль Дженнінгс отримав дві нагороди як найкращий актор — за головні ролі у фільмах «Все живе» (1927) та «Остання команда» (1928). Офіційне вручення золотих статуеток відбулося у травні того ж року.

У 1930 році американський астроном Клайд Томбо в обсерваторії Лоуелла відкрив дев’яту планету Сонячної системи — Плутон. Зі всього світу надходили варіанти назв для небесного тіла. Назву Плутон першою запропонувала 11-річна школярка з Оксфорда Венеція Берні. Вона вирішила, що для такої нагоди підходить давньоримський варіант імені грецького бога підземного царства. Офіційно об’єкт отримав ім’я 24 березня 1930 року. А через 76 років, у серпні 2006 року на Асамблеї Міжнародного астрономічного союзу, що проходила в Празі, Плутон позбавили статусу планети Сонячної системи. Нині він вважається «карликовою планетою».

«Карликова планета» Плутон
«Карликова планета» Плутон

У 2003 році в місті Тегу (Південна Корея) 56-річний безробітний вирішив накласти на себе руки в поїзді метро. Сидячи у вагоні, він підпалив каністру бензину. Вогонь швидко поширився на шість вагонів та інший поїзд, що прибув на станцію. У вогні загинуло 198 людей і ще близько 150 отримали поранення. Сам палій не постраждав і після розслідування його засудили на довічний термін. Він помер в ув’язненні у 2004 році.

Хто народився цього дня

1898 — Енцо Феррарі, італійський конструктор та автовиробник, засновник компанії Ferrari.

1933 — Йоко Оно, японська та американська художниця, співачка, музикант, вдова Джона Леннона.

Йоко Оно, японська та американська художниця, співачка, музикант, вдова Джона Леннона
Йоко Оно

1934 — Пако Рабан (ім’я при народженні Франсіско Рабанеда-і-Куерва), французький модельєр.

1950 — Джон Гьюз, американський кінорежисер, сценарист та продюсер. Серед його робіт такі фільми, як «16 свічок», «Сніданок», «Ферріс Бьюллер бере вихідний», «Канікули», три фільми серії «Один вдома», «Бетховен», «101 далматинець».

1950 — Сібіл Шеперд, американська актриса кіно і телебачення, співачка, колишня модель, лауреатка трьох «Золотих глобусів». Найбільшу популярність їй принесли ролі у фільмах «Останній кіносеанс» (1971), «Розбиваючий серця» (1972) та «Таксист» (1976), а також серіалах «Детективне агентство „Місячне світло“» (1985-1989), та «Секс в іншому місті» (2007-2009).

1954 — Джон Траволта, американський актор, танцюрист і співак, володар премій «Золотий глобус» та «Еммі». Знімався у фільмах «З Парижа з любов’ю» (2010), «Щасливі номери» (2000), «Кримінальне чтиво» (1994).

Джон Траволта, американський актор, танцюрист і співак
Джон Траволта

1964 — Метт Діллон, американський актор кіно та телебачення, кінорежисер. Знімався у фільмах «Капоне. Обличчя зі шрамом» (2020), «Будинок, який побудував Джек» (2018), «Нічого крім правди» (2008), «Бійцівська рибка» (1983).

1965 — Доктор Дре (справжнє ім’я Андре Ромелл Янг), американський репер і продюсер, лауреат семи премій «Греммі».

1967 — Роберто Баджо, італійський футболіст, володар «Золотого м’яча».

1975 — Гарі Невілл, англійський футболіст, бронзовий призер чемпіонату Європи (1996), тренер.

1993 — Даніель Юль, швейцарський гірськолижник, олімпійський чемпіон та чемпіон світу.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.